Hiper
HIPER HC2-DH DISPLAY PORT / HDMI CEVİRİCİ

 

HIPER HC2-DH  DISPLAY PORT / HDMI CEVİRİCİ


                        

 
                       

Yepyeni Bir Standart

DisplayPort, VESA tarafından oluşturulan herkesin kullanımına açık, görüntü ve sesi aynı kablo üzerinden gönderilmesine imkan tanıyan dijital bir arabirimdir. DisplayPort, aynı zamanda panel giriş / çıkışları ve mikrofon gibi bağlantıları destekleyen ayrı bir hatta da sahiptir. DisplayPort’un en fazla öne çıkan özelliklerinden bir diğeri ise, tek kablo üzerinden çoklu monitöre imkân tanıyor olmasıdır. DisplayPort teknolojisini kullanan firmaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.  Intel, NVIDIA, Samsung, HP, Dell, Lenovo, ATI gibi markalar başta olmak üzere  DisplayPort teknolojisinin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.

HDMI monitörünüzü ve ya HDTV’nizi DisplayPort donanımına sahip bilgisayarınıza bağlayın.

Sadece ekran kartlarında DisplayPort desteğinin olması tek başına bir anlam ifade etmiyor.  Piyasada hakim çoğunlukta olan LCD monitörlerde maalesef DisplayPort bağlantı desteğini göremiyoruz.  HIPER HC2-DH  DISPLAY PORT/HDMI Cevirici, HDMI özellikli HDTV’nizi, monitörünüzü veya projektörünüzü DisplayPort çıkışı olan bilgisayarınıza (laptop ve ya masaüstü) bağlamanıza olanak sunar.

Cam Berraklığında Görüntü Keyfi

HIPER HC2-DH - DISPLAY PORT/HDMI Cevirici sayesinde Displayport , HDMI  bağlantısıyla PC çözünürlüklerinde 1920x1200 e kadar ve HDTV çözünürlüklerindeise 1080P çözünürlükte  doyurucu zengin bir video deneyimi yaşayacaksınız. HIPER HC2-DH DP-HDMI adaptörü de sıkıştırılmamış 8-kanal ses, 12-bit kadar bileşenin başına sinyalin genişletilmiş renk derinliklerinde destekler ve kanal başına 2.25 Gbps (6.75 Gbps toplam) bir verimi sağlar.Dijital eğlence merkezleri, ev ofisler, iş konferans salonları ve fuarlar için idealdir.

Klipsli Tasarım, Tak çalıştır Kolaylığı

Klipsli tasarımı sayesinde DisplayPort yuvasına kolayca monte edilebildiği gibi üstündeki tuşu sayesinde basit şekilde yuvasından çıkarılabilmektedir. Herhangi bir yazılıma gerek duymadan tak çalıştır kullanım imkanı sunmaktadır.bu Pasif adaptör AMD Eyefinity Çoklu Ekran teknolojisi kullanılarak 2 monitör ekran konfigürasyonu kadar destekler. 3 monitör ekranı desteklemek için, Active adaptör gereklidir.


TEKNİK ÖZELLİKLER:

 
Garanti Süresi
Garanti 2 Yıl
Bağlantı
Bağlayıcı A 1 - - DisplayPort (20 pin) Erkek Kilitleme
Bağlayıcı B 1 - HDMI (19 pin) Dişi
Performans
Ses Desteği Dolby True-HD ve DTS-HD dahil tüm en son ses formatlarını destekler.
Maximum Çözünürlük 1920x1200 / 1080p
Special Notes / Requirements
Sistem ve Kablo Gereksinimleri DP++ port (DisplayPort ++) 
Physical Characteristics
Kablo uzunluğu 18 cm
Renk Beyaz